Komisja Europejska nadała Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie kartę "Erasmus Charter for Higher Education 2014-2020" (ECHE). Karta ECHE upoważnia do uczestniczenia w nowym programie Unii Europejskiej „Erasmus+” i określa ogólne ramy jakości działań w zakresie współpracy na szczeblu europejskim i międzynarodowym, które instytucja szkolnictwa wyższego może przeprowadzić w ramach programu. Przyznanie Karty ECHE umożliwia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie :

- ubieganie się o dofinansowanie wszystkich działań międzynarodowych w ramach nowego programu Erasmus+,

- upoważnia do podejmowania wszelkich starań, wdrażania i rozwijania działań AWF w Krakowie na arenie europejskiej i światowej.

- zobowiązuje uczelnię do przestrzegania zapisów zawartych w Deklaracji Polityki Europejskiej ,

Integralną częścią wniosku było opracowanie w ramach European Policy Statement (EPS) strategii internacjonalizacji uczelni (poniżej załączniki dotyczący EPS w języku angielskim oraz polskim).

Wniosek o przyznanie karty ECHE przygotowany został w Biurze Rektora AWF w Krakowie w maju 2013 r., i został podpisany przez Prorektora ds. Studenckich prof. dr hab. Aleksandra Tykę.

 

(-) Dr Andrzej Szczygieł

Koordynator Uczelniany Programu Erasmus

Załączniki:
Pobierz plik (EPS_2014_PL.pdf)EPS_2014_PL.pdf[Deklaracji Polityki Erasmusa w latach 2014-2020][ ]164 kB
Pobierz plik (EPS_2014_EN.pdf)EPS_2014_EN.pdf[Erasmus Policy Statement for 2014-2020][ ]162 kB
Pobierz plik (ECHE.pdf)ECHE.pdf[Erasmus Charter for University School of Physical Education in Cracow][ ]1895 kB

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka bezpieczeństwa